17 sierpnia 2015, 10:00

Ytong Energo+, najcieplejszy materiał na rynku, dostępny już w trzech zakładach!

Najcieplejszy materiał na ściany jednowarstwowe, bloczki z betonu komórkowego Ytong Energo+, produkowane są od tego lata w zakładzie Ytong w Miliczu. Tym samym materiał ten dostępny jest już w sumie w trzech zakładach Xella Polska – obok Milicza również w Ostrołęce i w Pile.

Beton komórkowy to jeden z najbardziej energooszczędnych materiałów budowlanych na rynku. Ściany z niego zbudowane są niezwykle ciepłe – wszystko za sprawą niezwykłych właściwości betonu komórkowego, w tym jego porowatej struktury, która utrudnia ucieczkę ciepła ze środka budynku na zewnątrz.

Wśród betonów komórkowych prym wiedzie innowacyjny system Ytong Energo+, produkowany przez Xella Polska. To bezkonkurencyjny i najcieplejszy materiał, z którego można murować jednowarstwowe ściany bez ocieplenia!

Ytong Energo+ dotychczas produkowały dwa zakłady Ytong w Polsce: Ostrołęka i Piła.   – Tego lata produkcja naszych najcieplejszych bloczków Ytong Energo+ ruszyła w kolejnym zakładzie Ytong w Miliczu w województwie dolnośląskim – mówi Monika Mychlewicz, Dyrektor ds. marketingu i zarządzania procesami sprzedaży w Xella Polska sp. z o.o.

Rozszerzenie oferty tego zakładu produkcyjnego Ytong o najbardziej energooszczędne bloczki na rynku budowlanym to odpowiedź na zapytania w sprawie tego materiału, jakie mieliśmy od klientów, inwestorów i wykonawców. Już blisko 30% sprzedawanych przez nasz bloczków stanowią ciepłe odmiany, stąd rozwój tego produktu i zwiększenie jego dostępności w regionie Dolnego Śląska – zapowiada Mychlewicz.

Najcieplejszy i najzdrowszy materiał

Ytong Energo+ to sprawdzony materiał do budowy ciepłych i energooszczędnych domów. Bloczki dostępne są w dwóch grubościach – 36,5 cm i 48 cm – pozwalają na wznoszenie ścian jednowarstwowych. Odmiana 36,5 cm o współczynniku przenikania ciepła U = 0,23 W/(m2K), jak i odmiana 48 cm o współczynniku U = 0,17 W/(m2K) spełnią nawet zaostrzone wymagania termiczne, jakie będą obowiązywać w Polsce od 2017 rok dla ścian zewnętrznych w budynkach mieszkalnych. Najgrubsze bloczki odpowiedzą nawet na normy termiczne, jakie wejdą w życie w 2021 roku. Ytong Energo+ to materiał wybiegający już dziś w przyszłość!

Bloczki Ytong Energo+ to materiał zapewniający energooszczędność na etapie eksploatacji budynku, ale i spore oszczędności w trakcie jego budowy. Murowanie w tym systemie jest proste i mało pracochłonne. Wszystko dzięki systemowym rozwiązaniom, m.in. murowaniu na cienkiej spoinie poziomej oraz braku spoiny pionowej, którą zastępuje rozwiązanie pióro-wpust. Do tego nie trzeba stosować dodatkowego ocieplenia. Jednowarstwowa ściana Ytong Energo+ umożliwia ponad dwukrotne skrócenie czasu budowy ścian w porównaniu z przegrodą warstwową! Zarazem jednorodna przegroda jest z punktu widzenia fizyki budowli najzdrowsza i zapewnia najbardziej optymalny mikroklimat wnętrz. 

Dowiedz się więcej o zaletach ściany jednowarstwowej: pobierz ulotkę na temat Ytong Energo+

###

XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje energooszczędne materiały budowlane: Ytong, Ytong Energo, Multipor i Silka. Priorytetami Xelli są jakość produkcji – polskie zakłady były wielokrotnie nagradzane w tej kategorii; a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”, Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania Silka Ytong.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl, www.ocieplenieodwewnatrz.pl

Tagi

Załączniki