06 lipca 2016, 09:41

Nowe Centrum Szkoleniowe Ytong Silka Multipor

Przy zakładzie produkcyjnym Ytong w Ostrołęce powstało innowacyjne Centrum Szkoleniowe Ytong Silka Multipor, w którym można zapoznać się z wszystkimi nowoczesnymi systemami i technologiami oferowanymi przez Xella Polska, lidera energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Jedno z pierwszych szkoleń
w nowym miejscu odbyła grupa kilkudziesięciu architektów z całej Polski.

Xella Polska, producent materiałów Ytong, Silka i Multipor od początku swojej działalności stawia na szeroką popularyzację wiedzy dotyczącej energooszczędnego budownictwa, jak i edukację w zakresie swoich technologii. W tym celu firma przeprowadza dziesiątki szkoleń rocznie dla najróżniejszych grup odbiorców jej produktów: wykonawców, projektantów, inżynierów, a także uczniów szkół zawodowych czy studentów.

Aby jeszcze skuteczniej edukować Partnerów w zakresie naszych systemów, jak i energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, stworzyliśmy przy zakładzie produkcyjnym Ytong w Ostrołęce nowoczesne Centrum Szkoleniowe Ytong Silka Multipor   – wyjaśnia Wojciech Łasut, dyrektor Dział Technicznego Wsparcia Sprzedaży Xella Polska.

Lokalizacja Centrum Szkoleniowego nie jest przypadkowa. Zakład w Ostrołęce to miejsce, gdzie rozpoczęła się historia marki Ytong w Polsce. To najstarszy zakład tego betonu komórkowego w kraju, ale i jeden z najlepszych i najnowocześniejszych w Europie – wielokrotnie wygrywał w Międzynarodowym Konkursie Jakości Zakładów Betonu Komórkowego Ytong.

Centrum Szkoleniowe powstało w „sercu” marki Ytong. Atutem miejsca była nowoczesna powierzchnia dostępnych sal konferencyjnych. Jedną zaadaptowaliśmy na potrzeby sali wykładowej, w drugiej stworzyliśmy Strefę Testów. To rodzaj showroomu, gdzie prezentujemy wszystkie nasze materiały, systemowe narzędzia i połączenia różnych technologii oferowanych przez Xella Polska. W Strefie Testów nasi doradcy serwisowi wykonują pokazy murowania w ramach szkoleń praktycznych. Dodatkową wartością jest sam zakład – w programie szkoleń jest prezentacja procesu produkcji materiałów Ytong. Żadne słowa nie przekonają lepiej do wysokiej jakości naszych produktów, niż możliwość zobaczenia na własne oczy zaawansowanej technologicznie produkcji bloczków Ytong – przekonuje dyrektor Łasut.

Centrum Szkoleniowe Ytong Silka Multipor rozpoczęło swoją działalność 3 czerwca 2016 roku szkoleniem dla dużej grupy wykonawców. Natomiast już w dniach 14-15 czerwca obyło się w nim szkolenie dla grupy kilkudziesięciu architektów z całego kraju.

Projektanci i właściciele biur architektonicznych wpierw odbyli szkolenie teoretyczne dotyczące materiałów i projektowania w systemach Ytong, Silka oraz Multipor. Potem w Strefie Testów mogli zobaczyć w użyciu bloczki Ytong czy bloki Silka, jak i montaż ocieplenia od środka za pomocą mineralnych płyty Multipor. Na drugi dzień w kilku turach odbyło się zwiedzanie zakładu produkcyjnego Ytong.

Teraz, kiedy zobaczyłem w jak nowoczesny i zautomatyzowany sposób odbywa się produkcja bloczków Ytong, jestem do nich jeszcze bardziej przekonany i tym łatwiej będzie mi zachęcać do produktów Xelli swoich inwestorów – mówi Dariusz Urbaś, właściciel firmy Kontraktors sp. z o.o. z Opola.

Michał Hapke z Pracowni Projektowej MAX z Kielc tak ocenia powstanie Centrum Szkoleniowego Ytong Silka Multipor: – Dla nas projektantów ważne jest stałe podnoszenie swoich kwalifikacji. Możliwość rozwijania się zarówno pod względem technicznym i projektowym jest równie istotne, jak poszerzanie wiedzy praktycznej. Podczas szkolenia w  Centrum Szkoleniowym Ytong Silka Multipor dowiedziałem się o wielu niuansach występujących na budowie, o których nawet nie każdy doświadczony murarz może mieć pojęcie. Dzięki nowej wiedzy będę mógł lepiej przypilnować swoich wykonawców, tak by finalnie  powstawały domy w technologii Ytong o najwyższej jakości wykonania.

Jak zapisać się na szkolenia organizowane w nowym Centrum Szkoleniowym Ytong Silka Multipor w Ostrołęce?

###

Xella Polska Sp. z o.o. jest pionierem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Producent markowych wyrobów Ytong i Silka – systemu białych bloków ściennych o wysokich parametrach cieplnych i wytrzymałościowych, które pozwalają szybko i sprawnie wznosić budynki o różnym przeznaczeniu: od domów jedno- i wielorodzinnych, po wielkoskalowe obiekty przemysłowe i komercyjne. Ytong Energo+ to jeden z nielicznych materiałów na rynku, który pozwala wznosić jednowarstwowe ściany spełniające najwyższe wymagania termiczne. Xella to również producent innowacyjnego systemu ociepleń Multipor, który można stosować od wewnętrznej strony ścian, co ma znaczenie w przypadku termomodernizacji zabytkowych obiektów, kiedy nie można ingerować w wygląd fasad.

Priorytetami Xelli są jakość produkcji, a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”. Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania Ytong Silka.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina oraz w obwodzie Kaliningradzkim. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.


Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl, www.ocieplenieodwewnatrz.pl

Tagi

Załączniki