29 listopada 2016, 10:57

Przyznano tytuł Lidera Budownictwa 2016 dla najlepszych wykonawców budujących w systemach Ytong i Silka

Xella Polska, producent energooszczędnych materiałów Ytong, Silka i Multipor, po raz pierwszy w swojej historii przyznał statuetki dla najlepszych wykonawców. Tytuł Lidera Budownictwa 2016 zdobyły cztery firmy. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali w Toruniu, która stanowiła podsumowanie programu partnerskiego dla wykonawców – Energomocni.

25 listopada w Toruniu odbyła się Gala Lidera Budownictwa 2016 – jedno z największych w tym roku ogólnopolskich wydarzeń dla wykonawców budujących domy jednorodzinne. Było to zarazem podsumowanie programu Energomocni, który firma Xella Polska stworzyła z myślą o firmach wykonawczych budujących profesjonalnie w technologiach Ytong i Silka.

Xella Polska jako pierwsza na rynku budowlanym przygotowała tak rozbudowany program partnerski dla wykonawców. Energomocni rozwijani są z sukcesem od dwóch lat – mówił podczas konferencji w Toruniu Wojciech Łasut, Dyrektor Działu Technicznego Wsparcia Sprzedaży Xella Polska. – Dzisiejszy wieczór to specjalne wyróżnienie najlepszych z najlepszych. Należycie Państwo do ekskluzywnej grupy 50 topowych wykonawców, którzy realizują najwięcej najwyższej jakości domów w systemach Ytong oraz Silka – wyjaśniał dyrektor Łasut. W trakcie konferencji 50 firm uhonorowano nominacją do tytułu Lidera Budownictwa 2016.

Wieczorem odbyła się uroczysta gala. Prezes Zarządu Xella Polska, Tomasz Kruppik, przypomniał zebranym, jak ważna jest rola wykonawców w procesie inwestycji budowlanej. – Jako producent innowacyjnych materiałów budowlanych wiemy, że bez profesjonalnej realizacji nie ma mowy o energooszczędnym domu. Tylko wysokiej klasy wykonawstwo gwarantuje, że walory użytkowe naszych markowych produktów zostaną w pełni wykorzystane, dając w efekcie wysokiej jakości budynki, które tworzą zdrowe środowisko do życia i pracy – mówił w trakcie gali Prezes Kruppik.

Kilka minut po dwudziestej Prezes Zarządu Xella Polska odczytał nazwiska czterech laureatów Lidera Budownictwa 2016. Ten zaszczytny tytuł przypadł czterem firmom – po jednej z każdego regionu sprzedaży Xella Polska.

Liderami Budownictwa 2016 zostali: Pan Konrad Dudziec (Firma Antałek z Goworowa w województwie mazowieckim), Pan Dariusz Wnętrzak (PPHU ARDES z Pabianic), Pani Henryka Kadłubek (Firma Budowlana FRAN-GUT z Gryfina) oraz Pan Robert Jabłoński (Usługi Ogólnobudowlane Jabłoński z Olsztyna).

Prezes Kruppik wręczając statuetki Lidera Budownictwa gratulował zgromadzonym w sali wykonawcom: – Szanowni Państwo, ten wieczór stanowi uhonorowanie Was, naszych najlepszych wykonawców i sprawdzonych Partnerów biznesowych Xella Polska. Powiem krótko, dziękujemy Państwu, że jesteście z nami!

Jeden ze zwycięzców, Robert Jabłoński, tak skomentował nagrodę: – Czuję się zaszczycony. Tytuł Lidera Budownictwa dostałem za jakość, jak i ilość wybudowanych domów, ale być może również za długoletni staż. Buduję w technologii Ytong, odkąd pojawiła się w Polsce, czyli od 1995 roku. Byłem też jednym z pierwszych wykonawców w województwie warmińsko-mazurskim realizującym domy w systemie ściany jednowarstwowej Ytong z najgrubszych odmian bloczków z betonu komórkowego.

Po wręczeniu statuetek Lidera Budownictwa 2016 odbył się konkurs „Energomocni – mocni w wiedzy o Ytong, Silka i Multipor”. Emocje sięgały zenitu, bo główną nagrodę w konkursie stanowiła piła taśmowa do cięcia bloczków Ytong o wartości ponad 20 tys. złotych!  W finale zaciekły pojedynek stoczyli Panowie Mariusz Susło i Bartłomiej Fryś. Gra była bardzo wyrównana, zawodnicy odpowiadali nawet na najtrudniejsze pytania dotyczące produktów Xella Polska jak i budowy w systemach Ytong, Silka i Multipor.  Prezes Kruppik w porozumieniu z sekretarzem konkursu postanowił, że obaj zawodnicy zasłużyli na otrzymanie cennej piły taśmowej. W efekcie przyznano aż dwie równorzędne nagrody.

Bartłomiej Fryś, właściciel firmy wykonawczej JBF Serwis, tak relacjonował swój udział w konkursie: – Akurat przymierzałem się do kupna piły taśmowej, a tutaj spotkała mnie taka wielka niespodzianka! Sprzęt się bardzo przyda, bo dziś około 95% moich budów realizujemy w systemie Ytong.

Konkurs Lidera Budownictwa odbył się po raz pierwszy w historii firmy Xella Polska. W zamierzeniu ma stanowić stały element w kalendarzu wydarzeń Xelli. Co roku podsumowanie każdej kolejnej edycji programu Energomocni odbywać będzie się w formie gali, podczas której najlepsi wykonawcy otrzymają tytuł Lidera Budownictwa.

###

XELLA Polska Sp. z o.o. jest pionierem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Producent markowych wyrobów Ytong i Silka – systemu białych bloków ściennych  o wysokich parametrach cieplnych i wytrzymałościowych, które pozwalają szybko  i sprawnie wznosić budynki o różnym przeznaczeniu: od domów jedno- i wielorodzinnych, po wielkoskalowe obiekty przemysłowe i komercyjne. Ytong Energo+ to jeden z nielicznych materiałów na rynku, który pozwala wznosić jednowarstwowe ściany spełniające najwyższe wymagania termiczne. Xella to również producent innowacyjnego systemu ociepleń Multipor, który można stosować od wewnętrznej strony ścian, co ma znaczenie w przypadku termomodernizacji zabytkowych obiektów, kiedy nie można ingerować w wygląd fasad.

Priorytetami Xelli są jakość produkcji, a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”. Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania Ytong Silka.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina oraz w obwodzie Kaliningradzkim. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl, www.ocieplenieodwewnatrz.pl

Tagi

Załączniki