19 grudnia 2016, 11:01

Jeszcze więcej szkoleń w systemach Ytong, Silka, Multipor dla wykonawców i projektantów w 2017 roku!

Rok 2016 Xella Polska, lider energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, zamyka sukcesem, jaki odniosły trzy nowe Centra Szkoleniowe Ytong Silka Multipor w Ostrołęce, Pile i Miliczu. Całoroczne centra edukacyjne to pierwsza tego typu inicjatywa wśród producentów materiałów ściennych w Polsce. W przyszłym roku zaplanowano w nich jeszcze więcej szkoleń w ramach Akademii Profesjonalnego Budowania.

Xella Polska, producent systemów budowlanych Ytong, Silka, Multipor utworzyła w 2016 roku trzy Centra Szkoleniowe. Powstały one przy zakładach produkcyjnych Ytong w Ostrołęce, Pile i Miliczu.

Miejsca naszych centrów szkoleniowych nie są przypadkowe – zwiedzanie procesu produkcji betonu komórkowego jest jednym z elementów szkoleń. Nic tak nie przekonuje do innowacyjnych materiałów Ytong, jak zobaczenie na własne oczy, w jaki sposób są wytwarzane. W bezodpadowym procesie produkcji, z użyciem naturalnych surowców, na wysoce zautomatyzowanej linii produkcyjnej powstaje materiał o wysokiej jakości i dokładności wymiarowej – mówi Wojciech Łasut, dyrektor Działu Technicznego Wsparcia Sprzedaży Xella Polska.

W ostatnim półroczu w Centrach Szkoleniowych Ytong Silka Multipor przeszkolono wielu wykonawców i architektów z całej Polski.

Każde szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. W sali wykładowej uczestnicy poznają asortyment i właściwości materiałów produkowanych przez Xella Polska, projektanci poszerzają swoją wiedzę z zasad projektowania w systemach budowlanych Ytong, Silka i Multipor. W każdym centrum szkoleniowym znajduje się również specjalna Strefa Testów, gdzie można zobaczyć wszystkie najważniejsze produkty Xelli, ale i uczestniczyć w pokazach murowania oraz montażu ocieplenia prowadzonych przez profesjonalnych Doradców Serwisowych.

Szkolenia to bardzo ważny element strategii firmy Xella Polska. Jako lider innowacyjnych rozwiązań budowlanych jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za wypuszczenie na rynek wysokiej jakości materiałów, ale czujemy również zobowiązanie, aby przygotować projektantów i wykonawców do jak najlepszego użycia naszych systemów na budowie. Tylko prawidłowe zaprojektowanie przegród, przy profesjonalnym wykonawstwie, gwarantuje, że nasze energooszczędne materiały przełożą się finalnie na energooszczędny dom – tłumaczy dyrektor Łasut.

Na 2017 rok Xella Polska planuje dalsze, sukcesywne rozwijanie Centrów Szkoleniowych Ytong Silka Multipor. Ma w nich odbywać się jeszcze więcej szkoleń techniczno-produktowych dla różnych grup.

Rozwijana będzie Akademia Profesjonalnego Budowania – nowy program szkoleniowy dla wykonawców. Każde szkolenie będzie potwierdzone certyfikatem Xelli. Najlepsze firmy mają szansę otrzymać Certyfikat Jakości „Wzorowa Budowa”, który wiąże się z przyznaniem tytułu certyfikowanego wykonawcy. Taką firmę wykonawczą Xella Polska poleca klientom poprzez swoją stronę internetową i infolinię.

Przygotowano już terminarz szkoleń na pierwszy kwartał 2017 roku. Dla wykonawców oprócz szkoleń w Ostrołęce, Pile i Miliczu są również przygotowywane szkolenia w oddziałach Zakładów Doskonalenia Zawodowego oraz technikach i szkołach  budowlanych w różnych miejscach w Polsce. W programie szkoleń przewidziano murowanie w systemie Ytong i Silka oraz ocieplanie od wewnątrz za pomocą płyt Multipor. Projektanci poznają również innowacyjne systemy oferowane przez Xella Polska, jak płyty zbrojone Ytong czy wielkogabarytowe elementy Silka Tempo lub Ytong Panel.

Pełen terminarz szkoleń dla wykonawców oraz architektów i projektantów dostępny jest pod linkiem: http://kalendarz-wydarzen.budowane.pl/

###

Xella Polska Sp. z o.o. jest pionierem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Producent markowych wyrobów Ytong i Silka – systemu białych bloków ściennych o wysokich parametrach cieplnych i wytrzymałościowych, które pozwalają szybko i sprawnie wznosić budynki o różnym przeznaczeniu: od domów jedno- i wielorodzinnych, po wielkoskalowe obiekty przemysłowe i komercyjne. Ytong Energo+ to jeden z nielicznych materiałów na rynku, który pozwala wznosić jednowarstwowe ściany spełniające najwyższe wymagania termiczne. Xella to również producent innowacyjnego systemu ociepleń Multipor, który można stosować od wewnętrznej strony ścian, co ma znaczenie w przypadku termomodernizacji zabytkowych obiektów, kiedy nie można ingerować w wygląd fasad.

Priorytetami Xelli są jakość produkcji, a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”. Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania Ytong Silka.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina oraz w obwodzie Kaliningradzkim. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl, www.ocieplenieodwewnatrz.pl

Tagi

Załączniki