24 kwietnia 2018, 09:42

Nowy prezes zarządu Stowarzyszenia Producentów Silikatów „Białe murowanie”

Robert Turski, prezes Xella Polska i regionu NEE (północno-wschodnia Europa) został wybrany na stanowisko prezesa zarządu Stowarzyszenia Producentów Silikatów „Białe murowanie”. To zapowiedź dalszego rozwoju organizacji
i popularyzacji silikatów na polskim rynku budowlanym.

Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie” powstało w czerwcu 2012 roku, skupiając przedstawicieli firm zajmujących się produkcją białych elementów ściennych w segmencie wyrobów wapienno-piaskowych. Do stowarzyszenia należą również same przedsiębiorstwa jako członkowie wspierający, w tym Xella Polska, producent bloków Silka.

Na ostatnim walnym zebraniu członków stowarzyszenia, które odbyło się 27 marca br. w Warszawie, wybrano nowego prezesa zarządu. Został nim Robert Turski, który od 1 stycznia br. stoi na czele spółki Xella Polska, lidera wśród producentów energooszczędnych materiałów ściennych. Oficjalna zmiana zarządu stowarzyszenia nastąpi 10 kwietnia br.

Robert Turski to doświadczony manager, który przed przejęciem sterów firmy Xella Polska przez 9 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu w Xella Rosja. Jest absolwentem Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim, ukończył również studia MBA w zakresie International Management na University of Applied Sciencies w Pforzheim w Niemczech oraz Nanyang Technological University w Singapurze.

Nowy prezes stowarzyszenia zapowiada kontynuowanie misji organizacji, w tym popularyzację silikatów i utrwalanie wizerunku tego materiału, jako nowoczesnej i przyjaznej środowisku technologii.

Silikaty to materiał ze 120-letnią tradycją, jednak w długiej historii budownictwa wciąż uchodzi za nowoczesne rozwiązanie. Udoskonalane sposoby produkcji, coraz większa wytrzymałość elementów wapienno-piaskowych, ich optymalne właściwości akustyczne stawiają je w segmencie najczęściej wybieranych materiałów przez inwestorów – mówi Robert Turski, nowy prezes zarządu Stowarzyszenia Producentów Silikatów „Białe murowanie”.

Silikaty wciąż wyznaczają nowe kierunki rozwoju budownictwa. Przykładowo duża akumulacja cieplna materiału powoduje, że silikatowe elementy murowe przy odpowiedniej warstwie termoizolacji są odpowiednim rozwiązaniem dla innowacyjnych budynków pasywnych.

Stowarzyszenie „Białe murowanie” ma już na swoim koncie udane działania. W grudniu 2013 roku organizacja została członkiem trzech komitetów technicznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego – ds. konstrukcji murowych, ds. projektowania konstrukcji murowych oraz ds. akustyki architektonicznej. Stowarzyszenie zostało wpisane również na listę organizacji biorących udział w konsultacjach społecznych przy Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Jest również wydawcą zeszytu technicznego „Izolacyjność od dźwięków powietrznych i dźwięków uderzeniowych”, która w skondensowanej formie przedstawia ochronę akustyczną budynków. Pod tym względem materiały silikatowe są bezkonkurencyjne – zapewniają najwyższy komfort akustyczny. 

W stowarzyszeniu „Białe Murowanie” stawiamy sobie za cel dalsze upowszechnianie wiedzy dotyczącej  silikatów, inicjujemy i wspieramy również prace badawcze związane z tą technologią, aby wciąż rozwijać jej innowacyjność – mówi prezes Robert Turski. 

W świetle coraz wyższych wymagań stawianych przegrodom, wyroby wapienno-piaskowe ze swoimi licznymi zaletami i bardzo dobrymi parametrami technicznymi stanowią jeden z najbardziej przyszłościowych materiałów ściennych.

 

Dowiedz się więcej o silikatach marki Silka: https://www.ytong-silka.pl/pl/silka_1185.php

 

###

Xella Polska sp. z o. o. jest pionierem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Producent markowych wyrobów Ytong i Silka – systemu białych bloków ściennych o wysokich parametrach cieplnych i wytrzymałościowych, które pozwalają szybko i sprawnie wznosić budynki o różnym przeznaczeniu: od domów jedno- i wielorodzinnych, po wielkoskalowe obiekty przemysłowe i komercyjne. Ytong Energo+ to jeden z nielicznych materiałów na rynku, który pozwala wznosić jednowarstwowe ściany spełniające najwyższe wymagania termiczne. Xella to również producent innowacyjnego systemu ociepleń Multipor, który można stosować od wewnętrznej strony ścian, co ma znaczenie w przypadku termomodernizacji zabytkowych obiektów.

Xella Polska zatrudnia około 680 osób w całym kraju, dysponuje 12 nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi. Spółka prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia oraz w Obwodzie kaliningradzkim.

Priorytetami Xelli są jakość produkcji oraz innowacja. Firma stale udoskonala swój asortyment, wprowadzając nowe produkty o coraz wyższych parametrach technicznych.

Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla wykonawców i projektantów – Akademię Profesjonalnego Budowania. Rozbudowany program szkoleniowy realizowany jest w całorocznych Centrach Szkoleniowych Ytong Silka Multipor.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, https://www.youtube.com/user/BUDOWANEpl, https://www.facebook.com/budowane/

Tagi

Załączniki