20 lipca 2017, 09:35

Ytong i Silka Ambasadorami Budownictwa Pasywnego

Dwie kluczowe marki Xella Polska – Ytong i Silka – są Ambasadorami Budownictwa Pasywnego Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego. Ten zaszczytny tytuł to potwierdzenie jakości naszych systemów budowlanych, jak również ich wysokiej energooszczędności.

Systemy budowlane Ytong i Silka kolejny rok z rzędu mogą posługiwać się tytułem Ambasadora Budownictwa Pasywnego. Tytuł ten przyznaje Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego – jedna z najstarszych w Polsce niezależnych instytucji zajmujących się popularyzacją wiedzy z zakresu budownictwa pasywnego, jak i propagujących energooszczędne rozwiązania, również te związane z odnawialnymi źródłami.

PIBPiEO to organizacja non-profit działająca od 2004 roku, która jako jedyna w Polsce posiada akredytację Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt (PHI) do przeprowadzania certyfikacji budynków pasywnych w naszym kraju.

Materiały Ytong i Silka zostały ambasadorami Budownictwa Pasywnego, bo ich parametry techniczne spełniają najwyższe wymogi, jakie stawiane są materiałom murowym w budownictwie niskoenergetycznym oraz pasywnym. Co więcej obie marki przedstawiają również wysoką jakość potwierdzoną badaniami i certyfikatami instytutów badawczych. Xella Polska to rzetelny partner biznesowy i lider wśród producentów materiałów ściennych pod względem energooszczędnych rozwiązań, który od lat stawia na wielostopniową kontrolę jakości w swoich zakładach produkcyjnych. Dlatego wiemy, że ze spokojem możemy rekomendować naszym Klientom produkty Ytong i Silka do najbardziej wymagających projektów z zakresu budownictwa pasywnego – mówi Łukasz Krzysztoń, dyrektor ds. marketingu Polskiego Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Guntera Schlagowskiego.

Rozpoczęcie współpracy z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej to naturalny rozwój działalności Xella Polska. Od początku istnienia nasza firma stawia na energooszczędne rozwiązania stosowane w budownictwie. W PIBPiEO znaleźliśmy Partnera, z którym łączy nas podobna filozofia – możliwie najszersza popularyzacja budownictwa pasywnego, jak i budowania większej świadomości ekologicznej wśród Polaków, w tym upowszechnianie energooszczędnych rozwiązań.To dla nas zaszczyt, że nasze kluczowe marki Ytong i Silka zostały kolejny raz Ambasadorami Budownictwa Pasywnego – mówi Roman Radomski, dyrektor ds. kluczowych klientów Xella Polska.

Xella Polska, lider energooszczędnych rozwiązań budowlanych, od lat promuje w Polsce budownictwo pasywne. W 2006 roku z naszych bloków Silka powstał pierwszy certyfikowany dom pasywny w Polsce (autorzy budynku: Biuro Projektowe Lipińscy z Wrocławia). W naszym portfolio produktów mamy między innymi bloczki Ytong Energo+, których odmiana o grubości 48 cm pozwala na budowę budynków w technologii ściany jednowarstwowej spełniających wyśrubowane normy dla domów energooszczędnych. Z kolei masywne bloki Silka to jeden z ulubionych przez projektantów materiałów do budowy ciepłej ściany warstwowej w budynkach pasywnych – z racji wysokiej akumulacji cieplnej tego materiału.

Ytong i Silka to produkty, które w swojej klasie stanowią synonim energooszczędnych materiałów. Przyznanie im certyfikatu Ambasadorów Budownictwa Pasywnego to potwierdzenie ich najwyższej jakości i najlepszych parametrów termicznych – dodaje dyrektor Radomski.

Jak budować energooszczędnie – czytaj nasz poradnik: https://www.ytong-silka.pl/pl/dom-energooszczedny.php

Załączniki